A menedzserbetegség tünetei általánosak, de a legjobban mégis azokon a tapasztalatokon keresztül lehet jól megérteni, akik a tevékenységükkel ápolnak olyan szoros kapcsolatot, hogy ez az állandó nyomás szélsőséges esetben nem hagyja őket élni. Jellemzően első sorban saját magukkal és a környezetük– főleg főnökük, felettesük – által támasztott elvárásoknak való megfelelési kényszer miatt stesszelik magukat.
A menedzserekre jellemző az, hogy a napi feladatok súlya miatt nem táplálkoznak rendesen – időben és eleget és nyugodtan -, keveset mozognak, és ennek következtében túlsúlyosak is lehetnek.
A mindennapi werkli feszültségét a munkaidőn túl is folytatják és nem tudnak kikapcsolni, aminek hatására egyre fáradtabbnak érzik magukat, és nem tudnak rendesen pihenni sem, állandó alvászavarral küzdenek.
A pihenés azért nem jöhet létre az ilyen személyeknél, mert állandóan valamilyen fontos ügyet kell megoldaniuk, és az sem lenne elég, ha egy nap 28 órából állna. Mindig elfoglalt és mindig rohan, siet, csinál, nyüzsög, akar. Az állandó döntési helyzetek, a konfliktusok megoldásának kényszere és azok kezelése egyetlen pillanatra sem eresztik el és a teljesítmény határának állandó átlépése egy egészségügyi szempontból lefelé tartó spirálba helyezik a személyt.
Nagyon fontos még egyszer hangsúlyozni, hogy a fentiek jellemzőek lehetnek egy kismamára is, aki gyermekével kapcsolatban éli meg azokat a döntési stressz helyzeteket, mint egy vállalati felső vagy középvezető.
A túlhajszoltság és az állandósult idegeskedés végül bizonyosan győz, és a tapasztalat szerint a menedzserbetegek kiégnek, belefásulnak a hajtásba. Ezen a ponton jelennek meg az első testi lelki jelek és bizonyosan nagyobb baj keletkezik, ha ellenállás nélkül mindennemű egészségügyi kontroll nélkül hagyják ezen tüneteket elburjánzani.
Amit biztosan lehet tudni, hogy a menedzserbetegség első jelei az ingerlékenység, másokkal szembeni türelmetlenség, labilis hangulat, hajhullás, kiütéses bőr, ekcéma és a szexuális problémák legszélesebb tárháza.
A fenti tünetek először az immunrendszert gyengítik meg, aminek következtében a veszélyeztetettek fogékonyabbak lesznek a legkisebb betegségekre, majd ezek után biztosan jönnek a szív és érrendszeri betegségek – magas vérnyomás, szívritmuszavar -, cukorbetegség, emésztőrendszerrel kapcsolatos betegségek – gyomorfekély, epekő -, valamint pszichés betegségek jelennek meg, mint a pánikbetegség előfutára a szorongás és depresszió, és súlyosabb esetben bizonyos paranoid tünetek.
Megoldás természetesen létezik a menedzserbetegség ellen. A legfontosabb a felismerés. Mivel a szervezet, azonnal reagál a stresszre, ezért az azonnal megjelenik a pulzusszámban, a vércukorszintben, az emésztési zavarokban, mint a puffadás, és székrekedés, vagy éppen a hasmenés.
Az időben elcsípett és kezelt menedzserbetegségek kiköszöbölhetőek. Ennek feltétele az évenkénti rendszeres és teljeskörű orvosi kivizsgálás a menedzserszűrés, ahol a páciensek alapos egészségügyi felmérését követően nyugodhatnak meg állapotuk felől, illetve elkezdhetik az egészségügyi problémáik megoldását, hogy azok ne hatalmasodjanak el, és ne alakuljon ki olyan visszafordíthatatlan betegség mint a rák.